Izaberite stranicu

У Ливадијском дворцу Јалте 15. августа 2014. године биће отворен интерактивни изложбени пројекат „Романови. Моја историја“, који је посвећен 400-годишњици легендарне царске династије. Кримљани и туристи који се одмарају на полуострву имаће прилику да се током месец дана упознају с уникатном изложбеном поставком, која говори о историји Романових уз помоћ најновијих мултимедијалних технологија.
„Романови“ су с успехом прошли у Москви, Санкт Петербургу и Сибиру, где је укупно пола милиона људи посетило изложбу. Садржај поставке се мења и допуњава у зависности од места одржавања – овог пута организатори су додали мало познате чињенице о историји Кримског полуострва.
Историја најпознатије породице у Русији представљена је на пројекту уз помоћ савремених технологија: тродимензионалних и анимираних колажа, лајтбоксова, сензорних екрана и плазми, који пружају ефекат „зарањања у историју“. Нон-стоп се демонстрирају краткометражни филмови компјутерски обрађених уметничких слика, које су настале за време Романових и посвећене су њима.
За време владавине Романових Русија је преживела велике догађаје: припајање Сибира и Далеког Истока, оснивање нове престонице Санкт Петербурга, победу над Наполеоном, укидање кметства и индустријску револуцију. Земља је постала Империја, тј. једна од водећих светских сила. У то време остваривана су успешна арктичка истраживања, отворен је Северни морски пут и откривен Антарктик – највеће географско откриће. Дошло је до процвата културе, који је у историји назван „Златним и сребрним веком“: свет се упознао са руском књижевношћу, музиком, сликарством, позориштем и балетом. Ти и многи други догађаји, као и историја живота и владавине сваког монарха из династије Романових, биће презентовани на изложби.
183258.pМесто одржавања „Романових“ на Криму није изабрано случајно. Огромни дворац од белог камена са парковима и баштама био је омиљени летњиковац царске породице, а цар Николај II је његовом оснивачу Николају Краснову доделио титулу „Архитекта руског царског двора“.
Званични сајт пројекта: romanovi-expo.ru
Друштвене мреже: facebook.com/romanoviexpo vk.com/romanoviexpo   instagram.com/romanoviexpo www.youtube.com/romanoviexpo.

Извор: Православие.ру

Pin It on Pinterest

Share This