Предсједник Демократске народне партије (ДНП) и један од лидера Демократског фронта (ДФ) Милан Кнежевић и предсједник политичког савјета НОВЕ и посланик ДФ-а Будимир Алексић посјетилили су Митрополита Вороњешког и Лискинског Сергеја, који је и члан синода Руске православне цркве.
Поздрављајући делегацију из Црне Горе миторполит Сергеј се захвалио на њеном учешћу поводом Дана побједе и учешћу у маршу и бесмртном пуку, истакавши да су духовне и братске везе руског и црногорског народа нераскидиве, о чему свједочи и његово пријатељство са митрополитом Амфилохијем.
Захваљујући се на срдачном пријему Кнежевић је митрополиту Сергеју пренио поздрав и уручио поклон од митополита Амфилохија истакавши, посебан значај руске државе и руске цркве за црногорски народ.
Истовремено, Кнежевић је изразио бојазан да ће црногорски режим након нелегитимне одлуке о приступању НАТО-у кренути у обрачун и са Митрополијом црногорско-прморском истакавши спремност на одбрану права једине канонски признате цркве у Црној Гори.
Будимир Алексић упознао је митрополита Сергеја како са положајем Митрополије црногорско-приморске тако и са покушајем фалсификовања историје, духовности, српског језика и културе.

Састанку је присуствовао и предсједник удружења Руско-Српско-Црногорског пријатељства Љубомир Радиновић.
Митрополит Сергеј је замолио Кнежевића као вођу делегације да уручи посебан поздрав и поклоне за митрополита Амфилохија.
Извор: Ин4С




















