Select Page

У петак 9. августа на Светој Гори је свечано прослављен престони празник руског манастира Светог великомученика Пантелејмона.
У прослави је учествовала делегација Руске православне цркве предвођена Митрополитом томским и асиновским Ростиславом. У састав делегације ушли су и Архиепископ харковски и богодуховски Онуфрије, Епископ борисовски Венијамин и сарадник Одјељења спољних црквених послова јеромонах Стефан (Игумнов).
Митрополит Ростислав је у главном манастирском храму началствовао свеноћним бденијем и светом Литургијом, уз саслужење схиархимандрита Амвросија, игумана светогорског манастира Ксенофонта, свештеномонаштва манастира Светог Пантелејмона и гостију свештенослужитеља.
Прослави је присуствовао генерални конзул Руске Федерације у Солуну А. Попов и бројни поклоници.
Након Литургије манастиром је прошла литија, а Митрополит Ростислав се у порти обратио сабрању пригодним словом и манастирској братији и поклоницима пренио поздрав Његове светости Патријарха московског и све Русије Кирила.


Warning: Undefined array key "query" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 22

Warning: Undefined array key "v" in /home/mitropol/public_html/wp-content/plugins/istaknutivideo/istaknutivideo.php on line 24

Pin It on Pinterest

Share This